Релігійне життя

Церква Успення Пресвятої Богородиці

Миколай Гербурт Одновский. Фундатор костелу св. Миколая

Готичний костел Св. Миколая збудований в 1538 р.

УГКЦ

Парафія греко-католицька і греко-католицький деканат на місці, належав до Перемишльської дієцезії. До парафії належали крім містечка і Жовківського передмістя, села: Гребінці і Надичі. Церкви було дві: парафіяльна церква Успення Пресвятої Богородиці (перша згадка від 1515 року) в самому містечку; філіальна Церква Св. Великомученика Димитрія (збудована у 1721 році) на Жовківському передмісті.

РКЦ

Парафія римо-католицька була на місці, належала до Жовківського деканату, Львівської архідієцезії. Рік заснування («ерекції») парафії 1398, фундація Миколая — власника Куликова. Галицький архієпископ РКЦ Якуб Стшемєвидав в Галичі 1399 року акт закладення куликівського костьола. Теперішній костьол св. Миколая збудований в 1538 році коштом Миколая Гербурта Одновського, посвячений в 1546 році.

Жіночий монастир Воздвиження Чесного Хреста

Обитель була розташована неподалік міського ставу. Перша згадка про неї походить з 1680 р. Цього року о. Йосиф Криницький, парох з села Винники, подарував до монастирської церкви плащаницю.

21 липня 1743 р. новий власник міста князь Міхал Радзівілл «Рибонька» видав львівському греко-католицькому єпископові Атанасію (Шептицькому) документ, яким дозволив закрити жіночі монастирі у Куликові, Жовкві та Сасові. Незабаром Куликівський монастир був скасований.

У другій половині XIX ст., як подає «Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego», у місті залишалися ще сліди давньої обителі на узгір'ї над ставом. Була тут також лука, яку називали «У Монастирі».